Thursday, June 3, 2010

İlk Adımlar

Bu sabah radyoterapiye zar zor yetiştik. Aslında genelde zamanında gidip, hep beklediğimiz için biraz gevşedik...bu kez, ve ilk kez, ilerilermiş zamanda...kıl payı asıl sıramızı kaçırdık ve sona kaldık. Yine de bu hafta çok uzun beklemedik hiç.

Çıkışta, önce Dr. Khakoo'yu gördük.

Kortizonu azaltıyor artık. Ve bugün kortizonun üst bacak kaslarında, kollarında ağrı yapabileceğini, ve bunun da yürüyüşünü zorlaştırıyor olabileceğini söyledi.

Oyun odasına girdiğimizde ise Nehir "Bugün parti yok mu" diyordu, hevesle...Eee, böyle süslü püslü partilerin sık olmadığını söyledik. Kızım ben senin kadar süslenmek için lise sonu bekledim, ve geriye dönüp baktığımızda gördüğümüz o vatkalı, kabarık saçlar pek de içaçıcı değil doğrusu!

Artık çıkacaktık ki, Nehir'in serumla antibiyotik alma günü olduğu hatırlandı. Bir saatlik, kısa bir serumdu ama Nehir "Boru istemiyorum" diye oldukça bağırdı. Neyseki sonra sakinleşti, ve bir şekilde bir saati geçirdik.

Çıkışta, RMH'ye geldik ve Meltem'im getirmiş olduğu yaprak sarmalarını yedi Nehir.

Sonra da Central Park'a gittik.

Nehir kumda oynadı, duvara tırmandı veeeeee....

Ta taaa... İlk kez kendi başına yürüdü!!!! M A Ş A L L A H!!!!

Yine çocuklara rastladık, 7 yaşındaki bir kız, hemen sordu, başındaki izi ve saçını, artık replik belli, başı ağrıdığı için doktorlar iyice görmek istediler, yakından baktılar diye başlayıp, pembe saç hikayesiyle bitiriyoruz. Bugün ekledim, "Sizce pembe olur mu" diye..." Spreyle yapabilirsiniz" dedi küçük kız.

Bu ara yazmayı unutuyorum, Nehir'den inciler:

Dün "Happy Birthday radiation!" şarkısı...ve redieşın...doğru bir söyleyiş ile.

Ve...iki gün önce , bir kart üzerinde harfleri görünce söylediği, sözde karttaki harfleri okuyordu, "ey, vay, ey, zi, ay, ti"...Önce ne diyor dedim, sonra anladım ki, her gün bize "Patient name" diye sorup da, bizim Bayazit'i harf harf söylememizden, öğrenmiş, soyadını...B si yok ama.

Nehir'im mutlu ve yürüyor.

Nurgün Teyzesi, sen çok yaşa, iyi yaşa, sağlıklı yaşa! Maniler bol yaşa!

13 comments:

 1. Nehir yurumus. Yasasin. Cok tebrikler. Daha guzel haberlere insallah.

  ReplyDelete
 2. Harika bi haber!! Sabahlamama değdi doğrusu. Nehir kesin koşucu olacak lisede. Bugünlerin acısını çıkaracak, bir yerde tutamayacaksınız, maşallah maşallah maşallah. Şimdi de Bebek parkında koşup duran, saçının bir perçemi pembe Nehir'i hayal ediyorum. Ben otobüsle geçiyorum, aaa Nehir bu diyorum. İnşallah.

  ReplyDelete
 3. Pembe saclı Nehir görüp, "aaa Nehir bu" demek. Bayıldım ben bu hayale.

  Sadece, eklemek istiyorum ki, Nehir'in baska cok karakteristik özellikleri olacak onu diğerlerinden ayıran ve bize bu kız şu süer Nehir olmalı dedirtecek. Haberler harika, sesini duymak tam bir doğum günü hediyesi oldu.

  Hepinizi çok çok "ö pü yo rum".

  ReplyDelete
 4. Bak gördün mü, sen yürümek eylemini düşünürsün, algılarsın vesaire, ama o yaşam dolu bir bebek, o sadece kalkar ve yürür. Üzerine düşünmez, sadece yapar. Harika bu çocuklar, her biri birer mucize aslında, hem onlar hem bütün diğer yavru tomurcuklar.
  Çok sevindim. Sevgiler

  ReplyDelete
 5. Nehir, pembe saçlarında kimi yerlere de mavi sprey sıkalım mı?

  ReplyDelete
 6. Annesi,
  Dikkat et...bu tatlı Nehir ilerde bir party canavarı olucakmış gibi duruyor!!! Pembiş saçlarıyla:))
  Yasemin

  ReplyDelete
 7. MASALAH Nehir'e.
  Ne de guzel ilerliyor /-sunuz .

  MASALLAH MASALLAH .

  Sevgiler
  Hasene

  ReplyDelete
 8. Canım benim, adım adım hep iyiye doğru ilerliyoruz, koşmaya az kaldı :))

  Sevgilerimle

  ReplyDelete
 9. Haberler cok guzel.
  Resimler de harika.
  Leyla gelince Nehir Central parkta ablasiyla kosucak.
  Gucunuz bol olsun.
  Hep iyi gunlere , guzel haberlere uyanin.
  Sevgiyle,
  natali

  ReplyDelete
 10. Hayatin size attigi limonlardan yaptiginiz limonata tarifleriniz bugun daha da bir keyifli olmus. Nehir bir pink limonade olarak yurumeye bile baslamis :)) Pembe prensesi cok opuyoruz.
  Filiz

  ReplyDelete
 11. kirk bin kere masallah... cok sevindim haberlerinize.. daha nice guzellerini duyariz umarim..sevgiler bizden

  ReplyDelete