Sunday, June 13, 2010

İkinci Kemoterapi Başlamadan Önce

Sabah altıbuçukta iki kız da uyanmıştı. İ k i kız...ha ha.

Bugün NYC'de Puerto Ricoluların yürüyüşü varmış, önce Sandra uyarmıştı, olduğunuz yerde kalın diye...derken Cengiz, derken RMH'nin yöneticilerinden biri...

Biz de RMH'de kapalı kalmayız, arabayı bırakırız, biraz da Cengiz Amca'ları görürüz diye, kendimizi Westpoort'a attık, planda yokken...gerçi hep ana plan ya...Sabah ortalık boşken, çıktık, Connecticut'a girişte, IHOP'a gittik. Böylece Leyla da sevdiği French Toast'unu yedi. Biz de ilk kez gitmiş olduk, bu gelişimizde.

Cengiz Amca'lara vardığımızda saat 11 di.

Yine güzel bir günden sonra (özet güzel oldu umarım)...trenle döndük.

Yarın kemoterapi başlayacak, çok değilse de gerildim biraz. Uygulaması zor değil, bakalım kan değerleri nasıl gidecek.

Yarın sabah en güzeli, Leyla'ya hastaneyi, oyun odasını göstermek olacak. "Doktora gitmeyelim" diyen ve aradan sonra geçiş yapmakta zorlanan Nehir için de iyi bir başlangıç olacağa benziyor.

Haydi bakalım, yeni bir çizik atma zamanı.

13 comments:

 1. bu etapta da işler yolunda gitsin,
  şans hep sizlerle olsun...
  dualarım,
  iyi dileklerim,
  gönlüm,
  yüreğim hep sizinle...

  inanıyorum ki,
  herşey çok güzel olacak......

  ReplyDelete
 2. O kadar büyük bir his varki içimde, nehiri alıp sevinç içinde Türkiye'ye döndüğünüzü şimdiden görüyorum...

  ReplyDelete
 3. Nehir bu faslı Leyla sayesinde çok rahat atlatacak ve siz bile şaşıracaksınız Zeynep Hn.
  Sıkı dualara bu gece kaldığımız yerden devam edeceğiz, gözün arkada kalmasın arkadaşım.
  Sevgiler

  ReplyDelete
 4. Dediğiniz gibi "Haydi Bakalım" Zeynep Hanımcım :) Kızlarınıza da kavuştunuz, daha da önemlisi kardeşler kavuştu ya artık hiç bir şey kötü gitmeyecek! Hatta "Nehirimiz" isterse bu kış pembe kar bile yağdırırız ya da hemen şimdi pamuk şekerlerden kartopu yaparız onun için :) İki kız kardeş gücü her şeye yeter!

  sevgi,
  saygı,
  selam,
  ay!

  ReplyDelete
 5. Leyla'nın gelmesi hepinize en çok ta Nehir'e iyi olmuş Zeynepcim.Kemoterapi için iyi şanslar diliyorum her şey çok güzel olacak tüm kalbimle inanıyorum buna.
  Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.
  Asuman Dağıstanlı

  ReplyDelete
 6. İnşallah çok güzel haberlerinizi alacağız.
  Sevgiyle kalın

  ReplyDelete
 7. Hersey adim adim, sirayla guzel sonuclaniyor . Hepimizin dualari, akli , kalbi, enerjisi sizin icin . Nehir icin . Kemo da guzel sonucla bitecek . Bunu da atlatacak .
  Inaniyoruz .
  Sevgiler
  Hasene

  ReplyDelete
 8. Gözünüz aydın. Leyla'cık hoş gelmiş sefalar getirmiş. Güzel yüzlü, güzel huylu Leyla ile çizikler daha da kolay atılacak :))

  Sevgilerimle

  ReplyDelete
 9. Cok rahat gececek, Leylacik guc verecek kardesine. Girl power rules!

  sevgilerimle
  Arzu S.

  ReplyDelete
 10. Hos gittin Leyla'cigim!!! Ama ben biraz buruldum haberin olsun :( Beni burada biraktin, halbuki ozlemistim seninle ucak yolculugunu... Ama artik hic istemiyorum seninle seyahat etmek cunku sen hep ailen ile seyahat et istiyorum. Bundan seneler sonra beni ziyaret etmek icin yanliz basina ya da daha iyisi Nehir ile birlikte ucaga binin istiyorum.

  Kemoterapi rahat gececek, Nehir'im ne kadar yorulursa yorulsun cok cabuk toparlanacak. Inaniyorum, biliyorum. GUVENIYORUM. Ne-hero o!!!! Yeni bir cizik icin sabirsizlaniyor. BASARACAK.

  Leyla'cigim, Nehir'cigim hersey gonlunuzce olsun!!! Hep saglikli, hep mutlu olun!!!! Canim arkadasim Zeynep'cigim, sen de hep iki kizin ile sabah keyfi yap!! Artik 6.30'da mi olur yoksa 9.30 mu bilmem :)

  Birbirinize cok iyi bakin...

  ReplyDelete
 11. Dilek Çelebi Ve AilesiJune 14, 2010 at 12:51 PM

  Leylanın Gelmesi Nehire Çok Büyük Bir Moral Olacak İnşallah Bu Kemoterapiyide Diğerleri Gibi Rahatlıkla Atlatacak Umarım..Çünkü Nehir Hayata Olan Bağlılığıyla Çok Güçlü Bir Melek

  ReplyDelete
 12. Sevgili Zeynep,

  Umarim bu asamada da hersey iyi gecer ve Nehircik hizla iyiye gider. Leyla'nin gelmesinin de hepinize cok iyi geldigini tahmin edebiliyorum. Iki hafta onceki 'nihayet' tanismamizdan sonra Mahmut'a da yazdigim gibi, Mayra ve ben Nehir'i ve seni tanimakdan cok mutlu olduk. En kisa zamanda tekrar gorusmek uzere.

  Meltem Paker

  ReplyDelete
 13. ebru tandoğdu önalJune 15, 2010 at 4:49 PM

  yeni çizik atma zamanı... kolay geçicek. şifalı olacak. hadi kolay gele...

  sevgilerimle,

  ReplyDelete